YAZILIYA NASIL HAZIRLANMALISIN?

Öz Akademi Hakkında

Yazılılar da nasıl başarılı olabilirsiniz? 

Bu konuda birkaç şey söylemek istiyorum. Öncelikle web siteme hoşgeldin. Web sitemde birçok dersinize ait hem kendi videolarımı (ozakademi isimli youtube kanalıma ait videoları) hem de farklı kanaların ders anlatım videolarını bulabilirsin. 9 ve 8. sınıflar bütün derslerine ait videoları bulabilirler. 

Yazılı haftasında öğrencilerin en çok merak ettiği şey yazılılardan nasıl yüksek not alacakları sorusudur. Bu soruya cevap olarak şunu söylemek istiyorum. Son güne bırakmayarak :)). Peki gün gün çalışmadınız ve son güne bıraktınız ne yapacaksınız ?

HADİ BİR YOL BULALIM

Önce yanlış yaptığınız fark edin ve zararın neresinden dönersem kardır diyerek yazımı okumaya devam edin cevabını bulacaksınız.

Bu saatten sonra kitabın tamamına çalışamazsın sadece çalıştım zannedersin. Kafan daha çok karışacak bildiğin şeyleri de unutacaksın. Yani düşük not alabilme olasılığın yükselecek.

ADIM BİR

Önce Öğretmenine nerelerden, hangi konulardan sorumlu olduğunu sormalısın ve böylece hangi konulara çalışman gerektiğini netleştirmelisin. Bunu yapmazsan yanlış yerlere gereksiz çalışırsın ve yüksek not alamazsın unutma.

İKİNCİ ADIM

Sonra sorumlu olduğun konu ünite her neyse ona ait bir konu anlatım videosu izlemelisin. Konu videoları genelde özet şeklinde olacağı için bir saatten çok zamanını almaz. Mesela oz akademi isimli YouTube kanalımda din kültürü dersi için bir ünitenin tamamının konu anlatımı en çok yarım saat sürüyor veya fizik dersi için.

ÜÇÜNCÜ ADIM

Konu anlatımını izledikten sonra bir tanede konuyla ilgili soru çözüm videosu izlemelisin. Buda en çok bir saatini alır. Yine oz akademi isimli youtube kanalımdan örnek verirsem;  soru çözüm videolarımda din kültürü dersi için yaklaşık yarım saat sürüyor.

SON ADIM

Son olarakta hangi dönem kaçıncı yazılıya çalışıyorsan ona yönelik sınav hazırlık videolarına bakmalısın bir kaç tane. Sınav hazırlık videoları en çok yarım saat, kanalımda ortalama 15-20 dakika aralığında.

Dikkat edersen en çok iki buçuk ama kanalımda verdiğim din kültürü dersi örneğine dikkat edersen bir ile bir buçuk saat arası gibi az bir zamanda yazılıya hazırsın 😉

Bu şekilde minik bir planlama ile çok kısa bir sürede yazılıya hazırsın hatta yazılı hazırlık videolarımda izlediğin sınav örneğinin aynısını okulda karşında bularak yüz bile alabilrisin ki youtube kanalımda videoların altındaki yorumları okuyarak bunu görebilirsin :)) 

Unutma esas ders çalışma gün gün çalışmak ve son güne bırakmamakla olur. Hatta derslerinden önce ön hazırlık yapmak için oz akademi isimli youtube kanalımdan önce konu anlatımını izler derslerine öyle gidersen öğretmenin en gözde öğrencisi sen olursun ve performans notunda tavan olur.

Web siteme ve youtube kanalıma üye olursan bu şekilde bilgilendirme yazılarından ve yazılı hazırlık videolarından haberdar olabilirsin.

Bu yazıyı ve youtube kanalımı arkadaşlarınla paylaşırsan sevinirim 

Umarım yazılından yüksek not alırsın

Fikirlerin bizim için değerli ;)